۱۳۸۸ اردیبهشت ۲۸, دوشنبه

رویتر: رژیم تهران آماده رويارويی با تحريم بنزین می شود

رویتر: رژیم تهران آماده رويارويی با تحريم بنزین می شود

خبرگزاري رويتر از تهران به نقل از وزير نفت جمهوری اسلامی نوشت رژیم تهران طرحهايي را براي مقابله با پيامدهاي قانون پيشنهادي آمريکا در مورد تحريم بنزين به جمهوری اسلامی در دست دارد.

رویتر نوشت کنگره آمريکا در حال بررسي قانوني براي اعمال تحريم بر شرکت هايي است که در فروش، انتقال، تامين هزينه يا بيمه صادرات بنزين به رژیم تهران نقش دارند.

بر اساس اين طرح که هدف آن اعمال فشار به رژیم تهران بر سر برنامه هسته ای است، شرکت هاي خارجي که به اين گونه فعاليت ها مبادرت کنند نمي توانند در آمريکا به فعاليت بازرگاني مشغول شوند.

وزیر نفت جمهوری اسلامی امروز در تهران اعلام کرد آنها ما را با اعمال تحريم عليه واردات بنزين تهديد مي کنند در حالي که ما اکنون توانايي تامين نيازهاي بنزين را طی 48 ساعت داريم.

غلامحسين نوذري افزود در ایران هفت پالايشگاه وجود دارد که در صورت لزوم و دريافت پيام در کوتاهترين زمان ممکن توليد بنزين را افزايش مي‌دهند.

رویتر نوشت ايران دومين توليد کننده نفت خام سازمان کشورهاي صادر کننده نفت (اوپک) ظرفيت کافي پالايش را براي تامين نيازهاي بنزين خود ندارد و چهل درصد از نياز بنزين خود را وارد مي کند. رژیم تهران در تلاش براي کاهش رشد مصرف بنزين در داخل از دو سال پيش طرح سهميه بندي بنزين را آغاز کرده است.


هیچ نظری موجود نیست: