۱۳۸۸ اردیبهشت ۲۵, جمعه

گیتس: رژيم تهران در پى كسب توانمندى حمل سلاح اتم

گیتس: رژيم تهران در پى كسب توانمندى حمل سلاح اتموزير دفاع آمریکا در جلسه استماع كميته نيروهاى مسلح مجلس نمايندگان این کشور اعلام کرد رژيم تهران در پى كسب توانمندى حمل سلاح اتمی است.

در این جلسه یک عضو كميته نيروهاى مسلح مجلس نمايندگان آمريكا (ويلسون) از وزیر دفاع آمریکا پرسید آيا شما معتقديد كه رژيم تهران در حال ساخت موشک هاى دوربرد با توانمندى حمل کلاهک اتمى است؟

رابرت گيتس پاسخ داد بدون شک.

ويلسون گفت پس اين تهديدى عليه متحدين ما در خليج فارس و تمامى منطقه است. ما بسيار نگرانیم كه رژيم ياغى در تهران تهديدى عليه تمامى منطقه خاورميانه و احتمالا جنوب شرقى اروپا باشد.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ گفت به همين جهت ما در حال حاضر موشک هاى "ايجز" را در خليج فارس و شرق مديترانه مستقر كرده ايم.

در همین حال روزنامه وال استريت ژورنال گزارش داد که ایالات متحده و همپیمانان اروپائیش يک جدول زمانی برای نتيجه گيری از مذاکرات هسته ای با رژیم تهران تعیین کرده اند.

به نوشته این روزنامه، این کشورها تا اوایل پائیز آینده به گزینه دیپلماسی فرصت خواهند داد تا نتيجه دهد، در غير اين صورت سياست ديگری را علیه رژیم تهران در پيش خواهند گرفت.

وال استريت ژورنال نوشت اسرائيل و متحدين عرب آمريکا نیز نگران وقت کشى رژيم تهران براى پيشبرد برنامه اتمى اش هستند.

وزیر خارجه آمریکا اخيرا در کنگره آمريکا از تحريمهای فلج کننده علیه رژیم تهران سخن گفته بود و کنگره نيز لايحه ای را در دست دارد که در صورت شکست مذاکرات، از دولت آمريکا می خواهد تا فروش بنزین به رژیم تهران را تحريم کند.

این در حالیست که خامنه ای روز گذشته در جمع ایادی رژیم در سنندج اعلام کرد دشمن ما فلان گروهک منزوى نيست با چهار تا آدم كوچک يا بزرگ، دشمن ما فلان دولت منطقه ای عاجز و ناتوان نيست، هوشیار باشید دشمن ما دستگاه عظيم استكباره.


هیچ نظری موجود نیست: