۱۳۸۸ اردیبهشت ۲۰, یکشنبه

آمریکا برای گفتگو با رژیم تهران ضرب الاجل تعیین کرد

آمریکا برای گفتگو با رژیم تهران ضرب الاجل تعیین کرد


سایت عصر ایران: روزنامه اسراییلی هاآرتص با چاپ گزارشی ادعا کرد که ایالات متحده ماه اکتبر را به عنوان تاریخ پایان مذاکرات خود با جمهوری اسلامی در نظر گرفته است.این روزنامه ادعا کرد ه است که بر اساس یک گزارش محرمانه، مقامات وزارت امور خارجه آمریکا برای ارزیابی تداوم مذاکرات و یا قطع گفت و گوها با رژیم تهران تاریخ اکتبر سال جاری میلادی را تعیین کرده اند .
بر اساس این گزارش آمریکا در اکتبر سال جاری به ارزیابی مذاکرات خود با رژیم تهران خواهد نشست و اگر نتایج مذاکرات آنگونه که مورد نظرش بوده است، نباشد، راه کارهای دیگری از جمله تشدید تحریم ها و دیگر گزینه های روی میز را خواهد آزمود.
هاآرتص نوشته است که بر اساس گزارش محرمانه ای که دریافت کرده است، در جریان مذاکرات اخیر " دنیس راس " مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه آمریکا و یکی از دیپلمات های ارشد اروپایی، راس به دیپلمات مزبور اروپایی اطلاع داده است که اوایل پاییز و احتمالا ماه اکتبر زمان ارزیابی مذاکرات با رژیم تهران از سوی آمریکا خواهد بود.
راس به دیپلمات اروپایی گفته است که در صورتی که ارزیابی آمریکا در آن تاریخ از نتایج مذاکرات مثبت نباشد، اقدامات سخت تر و شدید تر از آن تاریخ علیه رژیم تهران به مورد اجرا در خواهد آمد.

هیچ نظری موجود نیست: