۱۳۸۸ خرداد ۸, جمعه

افزایش آمار کشته شدگان انفجار در سیستان و بلوچستان

افزایش آمار کشته شدگان انفجار در سیستان و بلوچستان


منابع رسمی استان سیستان و بلوچستان از افزایش آمار قربانیان انفجار در زاهدان و دستگیری چند نفر در ارتباط با این انفجار خبر داده اند.
روز جمعه، 29 مه (8 خرداد)، خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - به نقل از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان شمار کشته شدگان بمب گذاری شامگاه پنجشنبه در مسجد علی ابن ابیطالب زاهدان، مرکز استان را بیست و پنج نفر اعلام کرد و اسامی بیست و چهار تن از آنان را انتشار داد و افزود که یک تن از کشته شدگان هنوز شناسایی نشده است.
با توجه به اسامی انتشار یافته در این گزارش، به نظر می رسد که تمامی کشته شدگان این انفجار مرد هستند و از یکی از آنان هم با عنوان تبعه افغانستان نام برده شده است.
ساعاتی پیش از انتشار این خبر، خبرگزاری فارس متن مصاحبه ای را با محمد غلامی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان مخابره کرده بود که از کشته شدن بیست و سه نفر در جریان بمب گذاری حکایت داشت.
آقای غلامی گفته بود که شش تن از زخمی های این حادثه در اثر شدت زخم هایی که برداشته بودند در بیمارستان جان خود را از دست دادند.
در نخستین گزارش هایی که به نقل از استاندار سیستان و بلوچستان انتشار یافت، تعداد کشته شدگان نوزده نفر و شمار زخمی ها یکصد و بیست و پنج تن اعلام شد که ظاهرا تعدادی از زخمی ها پس از درمان سرپایی، از بیمارستان مرخص شدند.

در عین حال، بامداد جمعه، خبرگزاری مهر از قول سردار ساجدی نیا، معاون عملیات نیروی انتظامی کشور، تعداد زخمی های حادثه را یکصد و چهل و یک نفر عنوان کرد و افزود که حال بعضی از زخمی ها وخیم است.
به نظر می رسد که تعدادی از زخمی های این حادثه پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات، جان خود را از دست داده اند.
مقامات استان سیستان و بلوچستان علت انفجاری را که شامگاه پنجشنبه هنگام برگزاری مراسم نماز مغرب در مسجد علی ابن ابیطالب، از مساجد شیعیان زاهدان روی داد بمب گذاری عنوان کرده اند اما در مورد نحوه اجرای این بمب گذاری و عوامل آن اطلاعات رسمی دقیقی در دست نیست.

هیچ نظری موجود نیست: