۱۳۸۸ اردیبهشت ۲۳, چهارشنبه

رئیس بانک مركزی رژیم: تماس گرفتند گفتند ساكت شو

رئیس بانک مركزی رژیم: تماس گرفتند گفتند ساكت شو


رئیس كل بانك مركزی كه ظهردیروز خبر استعفایش را به خبرگزاری‌ایلنا داده بود، پس از مطرح شدن تكذیبیه خبر توسط صداوسیما و دیگررسانه‌های حامی دولت گفته‌است:«مصاحبه من با خبرگزاری دولت دروغ است و من مصاحبه نكرده‌ام.»

محمود بهمنی، گفته است:«از دولت زنگ زدن گفتن تو ساکت باش، خودمون یه خبر به نقل از تو به رسانه‌ها می‌دهیم.»

خبرگزاری ایرنا و رسانه ملی به نقل از رئیس كل بانك مركزی خبری را خوانده اند كه بر مبنای آن وی خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر استعفا از سمت خود را تکذیب کرده و گفته است:«اینجانب با قوت به انجام وظیفه در دولت خدمتگزار مشغول هستم و انتشار چنین خبرهای کذب و ناموثقی را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در راستای سناریوهای تخریبی برخی جریان های سیاسی می دانم.»

این درحالی است كه افرادی كه با بهمنی آشنا هستند می دانند كه ادبیات گفتاری بهمنی با این نوع سخن گفتن بسیار تفاوت دارد.

رئیس كل بانك مركزی به دلیل عدم تشکیل شورای پول و اعتبار، برداشت‌های بی‌رویه از حساب ذخیره ارزی و اختلاف نظر با برخی اعضای هیات دولت از سمت خود استعفا داد.

سومین رییس کل بانک مرکزی در دولت نهم در حالی از سمت خود استعفا داده که در متن نامه استعفای خود به اجرا نشدن مصوبه قانونی مجلس برای تشکیل جلسات شورای و پول و اعتبار اعتراض کرده و از تذکرهای پیاپی نمایندگان مجلس نسبت به نادیده گرفتن قانون ابراز تاسف کرده است.

استعفای محمود بهمنی از سمت خود در حالی عنوان شده است که وی طی 8 ماه حضور در دولت نهم به عنوان رییس کل بانک مرکزی تحت فشارهای بسیار سیستم بانکی را راهبری کرد و بارها به دلیل همراهی با دولت مورد انتقاد اقتصاددانان برجسته و کارشناسان مسایل پولی و بانکی قرار گرفت.

این در حالی است که وی نیز همانند روسای قبلی بانک مرکزی به این نتیجه رسیده است که تصمیم‌گیری در حوزه مسایل پولی و بانکی مستلزم بحث و تبادل نظر در فضای علمی است.

پیشتر نیز داوود دانش جعفری، وزیر بركنار شده اقتصاد در دولت نهم در واکنش به برکناری مظاهری و انتصاب بهمنی اعلام کرده بود باید منتظر چهارمین رییس کل بود.

اگرچه هنوز رییس جمهوری با استعفای محمود بهمنی موافقت نکرده است اما بعید به نظر می‌رسد که در آستانه انتخابات این تغییر و تحول صورت پذیرد؛ مگر آنکه از نیروهای بالقوه‌ای همچون صمصامی و داوودی در بانک مرکزی استفاده شود

هیچ نظری موجود نیست: