۱۳۸۸ اردیبهشت ۱۸, جمعه

موافقت ضمنی روسیه با تشدید تحریمها علیه رژیم تهران

موافقت ضمنی روسیه با تشدید تحریمها علیه رژیم تهران


ممکن است موافقت ضمنی روسیه با تشدید تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی در اثر توافقات پشت پرده مسکو و واشنگتن بر سر استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در اروپا باشد که مورد مخالفت شدید مسکو بوده است.****
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که برای انجام یک دیدار رسمی به واشنگتن سفرکرده است ، موافقت ضمنی روسیه را با تشدید تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی اعلام کرد.
به گزارش سایت عصر ایران، لاوروف پس از دیدارش با هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا ،در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت روسیه با اعمال فشار بیشتر به رژیم تهران مخالفتی ندارد، مشروط بر اینکه این کار به کشاندن این رژیم به پای میز مذاکره کمک کند.
اظهارات وزیر خارجه روسیه نخستین اعلام موافقت ضمنی مسکو با گزینه تشدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی است .
این اظهارات لاوروف در حالی است که روسیه قبلا بارها به صراحت از مخالفت خود با تشدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی سخن گفته بود .
برخی نمایندگان کنگره آمریکا مشغول تصویب قانونی هستند که در آن به رییس جمهور آمریکا این اجازه داده می شود که در صورت نیاز گزینه تحریم نفتی و بنزینی را علیه رژیم تهران به مورد اجرا بگذارد.
برخی ناظران سیاسی معتقدند که ممکن است موافقت ضمنی روسیه با تشدید تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی در اثر توافقات پشت پرده مسکو و واشنگتن بر سر استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در اروپا باشد که مورد مخالفت شدید مسکو بوده است . برخی مقامات دولت اوباما پیش از این بارها بر احتمال دست کشیدن موقت آمریکا از عملی کردن این سیستم موشکی در ازای دریافت موافقت روسیه در همکاری در تشدید تحریم های بین المللی علیه رژیم تهران خبر داده بودند.

هیچ نظری موجود نیست: