۱۳۸۸ اردیبهشت ۱۵, سه‌شنبه

بحران رژیم تهران؛ دیدار سران آمریکا و اسرائیل در واشنگتن

بحران رژیم تهران؛ دیدار سران آمریکا و اسرائیل در واشنگتن


سایت فارسی وزارت خارجه اسرائیل

http://hamdami.com
دیدار تاریخی بین روسای جمهوری ایالات متحده و اسرائیل، تا ساعاتی دیگر در کاخ سفید واشنگتن صورت خواهد گرفت. دیدار امروز (سه شنیه 15 اردیبهشت ماه 1388- 5 مه 2009) نخستین ملاقات بین ارشدترین مقام اسرائیلی با پرزیدنت اوباما از هنگام آغاز دوران ریاست جمهوری او خواهد بود که قرار است زمینه ساز دیدار دو هفته دیگر بین رئیس جمهوری ایالات متحده با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل باشد.
«رژیم ایران به جای باروری فرهنگ جهانی، به غنی سازی اورانیوم روی آورده است»
پرزیدنت پرس در سخنرانی خود در همایش ایپاک، در رابطه با برنامه های اتمی حکومت ایران گفت: «شوربختانه اکنون ما دوباره در خاورمیانه با مشت گره کرده روبرو می شویم. بر این باور بودیم، و امید داشتیم که زمان واژه های سخت سپری شده باشد. قربانیان بسیار دادیم به این امید که تصور می کردیم رسیدن به صلح واقعی امکان پذیر است. ولی شوربختانه، خاورمیانه دوباره خود را در زیر سایه تهدید اتمی می یابد. ما مایوس نخواهیم گردید و تسلیم نخواهیم شد».پرزیدنت پرس در ادامه سخنان پیشین خود که گفت "آن که صلح می خواهد خود را در تاریخ جاوان خواهد ساخت" افزود: «رهبران تعصب گرای کنونی ایران در آن سوی نادرست تاریخ قرار دارند، در واقع، آن ها خود را از تاریخ کنار گذاشته اند». رئیس جمهوری اسرائیل گفت: «ما ملت ایران را ارج می نهیم و فرهنگ آن را پاس می داریم. ایران در طول تاریخ همیشه کوشیده است فرهنگ انسانی را غنی تر سازد، ولی شوربختانه رهبران کنونی ایران اورانیوم را غنی می کنند. خوی تعرض گرایانه حکومت کنونی ایران تنها علیه اسرائیل نیست. بلکه آنان می خواهند رهبری سراسر منطقه را به دست گیرند و با وحشت فکنی و اجبار بر کشورهای عرب نیز مسلط شوند».پرزیدنت پرس گفت: «آن ها اکنون در تلاش ایجاد گزینه هسته ای هستند. بودجه های کلانی را برای تولید موشک های دوربرد هزینه می کنند – و این در حالی که هیچ کشوری ایران را تهدید نمی کند. ایران برای حزب الله و حماس پول می فرستد و آن ها را مسلح می کند، تا شکاف و ترور بیافریند و با دست یازیدن به خشونت بتواند خود را بر ملت های دیگر تحمیل کند. مزدوران حکومت ایران، آمریکائیان و اروپائیان و اعراب را هدف قرار می دهند».از نظر تاریخی، همیشه سخن از جدائی دین از دولت در میان بوده است. ولی امروز چالش اصلی، جدائی دین از ترور است. به پروردگار عالم سوگند که جنگ بس است. قربانی بس است. کشته کافی است، خون ریزی متوقف شود».
نتانياهو گروه مشاوران پرونده رژیم تهران تشكيل داد
روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشت نخست‌ وزير اسرائيل گروه مشاوران خود برای رسیدگی به پرونده رژیم تهران را تشكيل داده است.
به نوشته این روزنامه، در گروه مشاوران نخست وزیر اسرائیل از جمله وزرای دفاع و امور خارجه و همچنین مقامات اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل حضور دارند.
هاآرتص نوشت نخست‌ وزير اسرائيل در ديدار آتی خود با رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن، پرونده رژیم تهران را به طور خاص مطرح خواهد كرد.

هیچ نظری موجود نیست: