۱۳۸۸ اردیبهشت ۱۱, جمعه

امام جمعه رژیم در مشهد: كار شايسته زنان خانه داری است

امام جمعه رژیم در مشهد: كار شايسته زنان خانه داری است


ایرنا: امام جمعه مشهد گفت: كار زن در جامعه بايد مطابق با ارزشهاي نظام باشد و در غير اينصورت كرامت زنان را زير سوال مي‌برد.
احمد علم الهدی افزود: بر اساس احاديث ائمه، كار شايسته زن در درجه اول خانه داري است اما اگر خواهران به هر علت و ضرورتي وارد عرصه كار مي‌شوند، نبايد دنبال كارهاي مردانه بروند.
وي با اشاره به حضور خواهران در عرصه امنيتي و انتظامي كشور كه اكنون از ضروريات است، گفت: در همين عرصه بايد خواهران در بخش‌هايي وارد شوند كه ارزشها زير سووال نرود و لازم نيست كه هركاري مرد انجام مي‌دهد زن نيز آن را انجام دهد.
وي تصريح كرد: با كمال تاسف در برنامه تلويزيوني كه به تازگي شاهد آن بودم، خواهران نظامي پا به زمين كوفته و با فرياد زنانه شعار مي‌دادند در حاليكه اين حركات در انجام وظيفه آنان هيچ ضرورتي ندارد.
آيت الله علم الهدي افزود: خواهراني كه با پوشش اسلامي و حجاب كامل رسالت فعاليت در عرصه نظامي را قبول مي‌كنند چه ضرورتي دارد كه پا بر زمين كوفته و صدايشان را سر دهند و اين مطابق با شرع و دين نيست.
وي با اشاره به اينكه با كمال تاسف اكنون صحنه‌هاي رقت باري از كار خواهران در جامعه ديده مي‌شود كه كرامت زنان را زير سووال برده، خاطر نشان كرد: ايران كشور ولايي و اسلامي با وجود اقدس امام زمان(عج ) است، حفظ اين ارزشها و شئونات وظيفه همه است.
خطيب جمعه مشهد در ادامه گفت: استفاده ابزاري از زنان با اشكال مبتذل در فروشگاهها، در نمايشگاه بين‌المللي ، در آژانسهاي مسافرتي و با هدف تجارت بيشتر، حيثيبت و كرامت زن را خدشه دار كرده است.

هیچ نظری موجود نیست: