۱۳۸۸ اردیبهشت ۲۸, دوشنبه

تصویر؛ دستگیری تعدادی به بهانه مبارزه با "اراذال و اوباش"

تصویر؛ دستگیری تعدادی به بهانه مبارزه با "اراذال و اوباش"

سایت حکومتی شهاب نیوز: "يگان ويژه نیروی انتظامی تهران امروز (دوشنبه) فاز جدیدی از طرح ضربتي دستگيري اراذل و اوباش را کلید زد (تصاویر در پائین آمده است). در آغاز فاز جدید چند تن از اراذل و اوباش تهرانسر و خاک‌ سفید با برخوردی کوبنده نظیر برخوردهایی که در ابتدای طرح ارتقای امنیت اجتماعی مشاهده شده بود، بازداشت و در محل گردانده شدند. قرار است طی چند روز آینده فاز جدیدی از طرح مبارزه با بدحجابی بانوان نیز آغاز شود."


"اراذل و اوباش" واقعی چه کسانی هستند؟

صرفنظر از تعاریف و یا مبانی حقوقی، در بیان عمومی "اراذل و اوباش" افرادی هستند که مخل امنیت و آرامش مردم بوده و با اقدامات خوسرانه، فراتر از قانون عمل میکنند. حتی اگر در خوشبینانه ترین حالت، افرادی را که رژیم از آنها با عنوان اراذل و اوباش یاد میکند، بزه کارانی بدانیم که در دنیای مدرن دولت وظیفه بهبودی و بازپروری آنها را به عهده دارد، آنگاه این سئوال پیش میاید که پس براستی اراذل و اوباش واقعی چه کسانی هستند؟

حکومتی که سی سال است ابتدائی ترین حقوق انسانی را نقض می کند، حکومتی که هر روز با تجاوز به حریم خصوصی و شخصی افراد، آرامش تک تک افراد جامعه را سلب کرده است، حکومتی که با زور و شکنجه و اعدام و سنگسار در کوچه و خیابان به عربده جوئی پرداخته و مردم را مرعوب میکند، حکومتی که چوب در آستین جوانان محروم فرو کرده، به گردن آنان آفتابه میاندازد و در خیابانها آنها را چرخانده و تحقیر میکند. یک چنین حکومتی در معیارهای جهانی، ناقض حقوق بشر خوانده شده، در زبان عامیانه اما، این رژیم تجسم واقعی پلیدی بوده و آمران و عاملان سرکوب مردم و جوانان ایران، مصادیق واقعی اراذل و اوباش بحساب میایند.هیچ نظری موجود نیست: