۱۳۸۸ اردیبهشت ۱۸, جمعه

می کشید و کور می کنید و نمی گذارید کسی اعتراض کند

می کشید و کور می کنید و نمی گذارید کسی اعتراض کند


ارومیه نیوز: اکبر اعلمی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در شهر نقده در جنوب آذربایجان غربی سیستم حاکمه در ایران را شدیدا مورد انتفاد قرار داد و از جمله گفت ما دایه مهربانتر از مادر و کاتولیک تر از پاپ شده ایم. در آن گوشه از جهان در فلسطین وقتی ۲ نفر کشته می شود اینها دنیا را به هم می ریزند که در فلسطین چنین و چنان شد. فلسطین چه ربطی به ما دارد؟ در قانون اساسی سیاست خارجی کشور بر اساس عدم دخالت در امور داخلی ملتها تببین شده است. خود شما در اینجا در نفده ۴ نفر را می کشید و نمی گذارید که صدای کسی در آید. در مشگین شهر یک نفر را کشتید. در تبریز با تفنگ ساچمه ای دو چشم جوانی را کور کردید.
احمد نژاد٬ خاتمی و یا رفسنجانی فرقی باهم ندارند
اعلمی گفت سال به سال وضع بدتر می شود. ۳۰ سال است که مردم افسوس سالهای قبل را می خورند. ۳۰ سال است که این سخن تکرار می شود: سال به سال، دریغ از پارسال. الان بعضیها می گویند رفسنجانی از این بهتر بود یا خاتمی از اینها بهتر بود. هیچ فرقی نمی کند. اینها تخم مرغهای یک سبد هستند. تا زمانیکه هئیت حاکمه بر خلاف قانون اساسی به ملت این حق و اجازه را ندهد که کاندیدای خود را آزادانه انتخاب کند، این وضع و این دور باطل ادامه خواهد داشت.
اگر نسل امروز قانون اساسی را رد کند٬ همه پرسی لازم خواهد بود
اعلمی با اشاره به حق مردم در سرنوشت سیاسی خود گفت فرض کنید فردا مردم بگویند که ما اصلاً این نظام سیاسی را قبول نداریم. مگر امام خمینی نمی گفت که قانون مشروطه را اجداد ما ۵۰ سال قبل تصویب کرده اند، حق نداشتند به جای ما تصمیم بگیرند؟ درست است. اگر نسل امروز بگوید که این قانون اساسی را قبول نداشته و به آن منتقد است، این حق مردم است. باید همه پرسی شود. چرا تاکنون نگذاشته اید تا در این مورد همه پرسی صورت گیرد؟

هیچ نظری موجود نیست: