۱۳۸۸ اردیبهشت ۹, چهارشنبه

هشدار به کروبی، نظام را فدای دشمنی با احمدی‌نژاد نکنید

هشدار به کروبی، نظام را فدای دشمنی با احمدی‌نژاد نکنید


آینده نیوز: در حالی که مهدی کروبی،‌ رئیس مجالس سوم و ششم جمهوری اسلامی پیش از این به عنوان چهره‌ای ارزشی و دارای سوابق و نزدیکی با امام راحل(ره) شناخته می‌شد، تلاش‌های گسترده وی برای کسب محبوبیت و جلب آرا، هویت او را به خطر انداخته است.
مهدی کروبی که پیش از دیدار انتخاباتی هفته گذشته با ساسی‌مانکن یکی از خوانندگان مبتذل رپ در شبکه‌های لس‌آنجلسی در این هفته خواستار جلوگیری از اعدام کودکان شده است!
این در حالی است که مطابق با آموزه‌های دینی که جناب کروبی در سال‌های اخیر با استفاده از لقب «آیت الله» و پرداخت شهریه قطعاً با آن‌ها آشناست، در اسلام، پسران قبل از 15 سال کودک محسوب شده و حتی در صورت قتل عمد در این سن نیز قصاص نمی‌شوند.
از سوی دیگر پیوند و ارتباط نزدیک کروبی با تعدادی از چهره‌های افراطی و تندرو اصلاح‌طلب نظیر عماد‌الدین باقی، صداقت وی در حمله به خاتمی و احزاب اصلاح‌طلب را در مورد تندروی به شدت زیر سوال می‌برد.
گفته می‌شود تعدادی از نیروهای انقلاب که به مهدی کروبی علاقه‌مند بوده‌اند، با ارسال پیام‌هایی برای وی از او خواسته‌اند برای اظهار دشمنی با احمدی‌نژاد و کسب رأی، از اصول نظام عبور نکند و فریب مشورت‌های نیروهای افراطی را که به طمع‌هایی در گرد وی جمع شده‌اند، نخورد.
این در این حالی است که رسانه‌های اسرائیلی نیز از برخی مواضع مهدی کروبی به شدت استقبال کرده‌اند و رادیو اسرائیل هم به استقبال از بیانیه کروبی عنوان «جلوگیری از اعدام کودکان!» شد.
به نوشته روزنامه اسرائیلی هاآرتص، کروبی از احمدی‌نژاد در مورد فشارهای بین‌المللی و انزوایی که ایران به دلیل افکار و عقاید او در جامعه بین‌المللی متحمل شده است، انتقاد می‌کند که از آن جمله، مسئله انکار هولوکاست از جانب رئیس‌جمهور ایران است.
کروبی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «هولوکاست در حقیقت وجود دارد، عده‌ای واقعاً کشته شده‌اند چه تفاوتی می‌کند که 6000 نفر بوده‌اند یا 6 میلیون نفر، انکار این موضوع فایده‌ای برای ایران ندارد.
به نوشته هاآرتص، این کاندیدای اصلاح‌طلب به نماینده آسوشیتدپرس در کنفرانس مطبوعاتی به طور محرمانه گفته است، رهبری ایران از احمدی‌نژاد در انتخابات حمایت می‌کند.
این خبرنگار گفته: «در طول جلسه محرمانه، ایشان از حمایت قطعی آیت‌الله خامنه‌ای از احمدی‌نژاد خبر داد.»

هیچ نظری موجود نیست: