۱۳۸۸ اردیبهشت ۸, سه‌شنبه

کمک 250 میلیون دلاری رژیم به کنیا

کمک 250 میلیون دلاری رژیم به کنیا
واحد مرکزی خبر: وزیر نیرو پس از دیدار همتای کنیایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران در کنیا نیروگاه برق آبی می سازد گفت: در این دیدارهمچنین درباره اعطای خط اعتباری 200 میلیون یورویی (بیش از 250 میلیون دلار) به کنیا گفتگو و قرار شد ازآن برای توسعه انرژی برق آبی و حرارتی استفاده شود.
پرویز فتاح گفت ایجاد این خط اعتباری در سفر رئیس جمهور به کنیا موافقت شده است.
وزیر نیرو تأکید کرد: مقامات کنیا با مسئولان بانک توسعه صادرات گفتگو می کنند و در صورت توافق (عملیاتی شدن) ، بخشی از طرح های نیروگاههای برق آبی با همکاری شرکت "فراب " اجرا می شود.
وی آموزش کارکنان فنی کنیا در دانشگاه شهید عباسپور صنعت آب و برق را هم از توافق های امروزسه شنبه با همتای کنیایی اعلام کرد.
فتاح همچنین از مطالعه سه طرح برق آبی در کنیا با همکاری شرکت مهاب قدس خبر داد و گفت: این توافق در مرحله عملیاتی شدن قرار دارد.
وزیر نیرو با توجه به موقعیت کشور کنیا و بهره مندی از آب فراوان گفت: استعدادهای زیادی در شرق آفریقا برای تولید انرژی برق آبی وجود دارد اما کنیا فقط از 1250 مگاوات این ظرفیت استفاده می کند و جمعیت زیادی در این کشور از نعمت برق محروم هستند.
وی با اشاره به احداث و بازسازی نیروگاه برق آبی کنیا با همکاری شرکت فراب که دو سال پیش با حضور در یک مناقصه به ارزش 30 میلیون یورویی ، برنده شد، گفت: این شرکت در مناقصه طرح دیگری نیز حضور دارد که امیدواریم به نتیجه برسد.

هیچ نظری موجود نیست: